Župni mješoviti zbor „Georgius“ pjevao svečanu misu zahvalnicu u župi Sv. Vida

22. lipnja 2020. naš župni mješoviti zbor „Georgius“ je u varaždinskoj župi Sv. Vida pjevao svečanu misu zahvalnicu povodom svećeničkog ređenja i Mlade mise našeg donedavnog đakona vlč. Lovre Biškupa. Euharistijsko slavlje predvodio je upravo vlč. Lovro, a naš župnik vlč. Marko Rac u propovijedi je istaknuo kako trebamo osvijestiti važnost svakodnevne zahvalnosti Bogu, ali i to da je potrebno međusobno zahvaljivanje ljudima koji nas okružuju i čine naš život boljim.

Ispred zbora se uz prigodne i poticajne riječi zahvalila gđa Anica Jakelić, a sliku s đurđevačkom crkvom Sv. Jurja uručio je slikar Đuro Škurdija.

Zborom je ravnala maestra Ivana Senjan uz orguljsku pratnju prof. Bernarda Dugana. Nakon mise je vlč. Lovro podijelio svoj mladomisnički blagoslov, a ugodno druženje nastavilo se u dvorani samostana.

 

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020