Popis sastajanja članova Pastoralnog vijeća

Popis sastajanja članova Pastoralnog vijeća

Izabrani vijećnici sastali su se prvi puta uoči javnog predstavljanja župnoj zajednici koje je bilo u nedjelju 15. lipnja 2014. godine. Tada su se međusobno upoznali, zajednički se pomolili i detaljno razmotrili koje su uloge, dužnosti, obveze i prava pastoralnih vijećnika. Dogovoren je protokol predstavljanja i polaganja prisege na nedjeljnoj župnoj svetoj misi. Za tajnicu Vijeća izabrana je gospođa Martina Stanešić.

Prva sjednica Pastoralnog vijeća

Uoči proslave obljetnica Župe svetog Jurja u Đurđevcu održan je izvanredni radni sastanak u prostorima župnog dvora 28. listopada 2014. godine. Tada su podijeljena zaduženja vijećnicima i dogovoreni poslovi oko posljednjih priprema za svečanu proslavu.

Druga sjednica Pastoralnog vijeća

Druga sjednica Župnog pastoralnog vijeća održana je u srijedu 26. studenog 2014. godine s početkom u 19 sati na Župnom dvoru u Đurđevcu. Vijećnici su se sastali nakon završetka dijela događanja u tekućoj pastoralnoj godini, a uoči božićnih blagdana. Zbog toga su se pojavila nova pitanja i novi izazovi koje je trebalo razmotriti, a ujedno i raspraviti o planovima koje se namjerava ostvariti.

Predloženi dnevni red za 2. sjednicu Župnog pastoralnog vijeća:

 1. Molitveni početak
 2. Uvodna riječ župnika
 3. Čitanje i osvrt na Zapisnik s prethodne sjednice.
 4. Osvrt vijećnika na obljetnice Župe svetog Jurja mučenika u Đurđevcu koje smo nedavno svečano proslavili. Tko želi neka podijeli svoj kratki osvrt.
 5. Slavlje ZORNICA u nadolazećem Došašću. Prijedlog: čaj nakon zornice u župnoj dvorani.
 6. Božićne pripreme u crkvi: borovi, jaslice itd.
 7. Blagoslov kuća: što i kako? , nagrada zvonarici itd.
 8. Blagoslov župne kuće na Tri Kralja?
 9. Razno

Treća sjednica Pastoralnog vijeća

Treća sjednica Župnog pastoralnog vijeća održala se u srijedu 4. ožujka 2015. godine s početkom u 19 sati na Župnom dvoru u Đurđevcu. Sjednicu su sazvali župnik i tajnica uoči uskrsnih blagdana i želje za razmatranjem pitanja vezanih uz taj blagdan.

Predložen je sljedeći dnevni red:

 1. Molitveni početak
 2. Uvodna riječ župnika
 3. Čitanje i osvrt na Zapisnik s prethodne sjednice.
 4. Korizma – Križni put po župi.
 5. Vazmeno trodnevlje – Veliki četvrtak – pranje nogu
 6. Proslava župnog blagdana svetog Jurja i Dijamantne mise patra Ivana Fučka
 7. Nova web stranica župe
 8. Razno

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020