MUŠKI OKTET „SVETI JURAJ“

Muški oktet „SVETI JURAJ“ je četveroglasni muški vokalni sastav koji njeguje višeglasno pjevanje, a trenutno broji 8 članova. U današnjoj postavi djeluju od sredine 11. mjeseca 2016. godine.  Iako na svojem repertoaru imaju skladbe raznih razdoblja i glazbenih stilova. Oktet prije svega njeguje hrvatsku glazbu: zborske i klapske obrade hrvatskih narodnih napjeva, skladbe skladane u duhu hrvatske baštine, te naročito hrvatsku sakralnu glazbu. Prvi puta su se predstavili na Godišnjem koncertu Puhačkog orkestra DVD-a Đurđevac sa skladbama: Dobar večer dobri ljudi, Junak iz doline te skladbom Croatio iz duše te ljubim koju su izveli uz pratnju Puhačkog orkestra DVD-a Đurđevac. Muški oktet „Sveti Juraj“  je na sam dan svetkovine Tri kralja održao vlastiti cjelovečernji koncert pod nazivom : „Dođite, prignimo koljena“ na kojem su izveli deset skladbi koje predstavljaju obrade hrvatskih božićnih narodnih napjeva te nekoliko klapskih pjesama obrađenih za ovaj četveroglasni sastav. Voditeljica muškog okteta „Sveti Juraj“ je Ivana Matkov, diplomirana crkvena glazbenica te magistrica glazbene pedagogije.

Članovi muškog okteta „Sveti Juraj“ su:

tenor 1: vlč. Marijan Kovačić, Mihael Lach

tenor 2: Tomislav Kolar, Matija Balala

bariton: Matija Grganja, Mario Matkov, Jurica Topolovčan

bas: župnik Marko Rac

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020