Zaziv Duha Svetoga uz početak školske godine

Započela je nova školska, vjeronaučna, ali i nova pastoralna godina – nove priprave za sakramente Prve Pričesti, Krizme, župne kateheze, susreti za mlade, probe zborova itd. Na sva ta naša nova zajednička nastojanja u nedjelju 27. rujna u 11:00 sati zazvali smo darove Duha Svetoga. Tu su nove knjige, neispisane bilježnice i dobre nakane da ove godine postignemo još bolji uspjeh i to ne samo u znanju, nego i u vladanju. Započeo je jedan novi odsjek našeg života. Stoga zazivamo pomoć Odozgor. Pomoć Duha Svetoga da nam ova školska i vjeronaučna godina bude ispunjena radošću, zajedničkim druženjem i skupljanjem plodova znanja koji će nam u životu itekako dobro doći. Naša molitva, na početku nove školske godine, neka bude jednostavna: Gospodine, otvori mi uši da budem poslušan tebi i svima koji mi žele dobro na mom životnom putu i u školi života. Amen.

 

 

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020