Zaređena petorica novih đakona za Varaždinsku Biskupiju

Na spomen svetih Anđela čuvara varaždinski biskup Bože Radoš predsjedao je euharistijskim slavljem u varaždinskoj katedrali tijekom kojega je zaredio za đakone petoricu kandidata. Red đakonata primili su Andrija Botković iz Župe sv. Marije Magdalene, Ivanec, Dominik Cestar iz Župe sv. Petra i Pavla apostola, Petrijanec; Matija Filipović iz Župe sv. Jurja mučenika, Đurđevac te Marko Pintarić i Krunoslav Sajko iz Župe sv. Vida mučenika, Varaždin. Večer uoči đakonskog ređenja, u petak, 1. listopada, tijekom svete mise u 18 sati, kandidati za ređenje su položili ispovijest vjere i prisegu vjernosti pred biskupom Radošem koji je predslavio svetu misu.

Tekst preuzet sa stranica Varaždinske Biskupije

Kliknite ovdje za čitanje cijele objave na stranicama Varaždinske Biskupije

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020