VARAŽDINSKA BISKUPIJA ORGANIZIRA ZAHVALNO HODOČAŠĆE U RIM O 25. OBLJETNICI OSNUTKA – 16. do 22. listopada 2022.

Hodočašće započinje u nedjelju navečer, 16. listopada, noćnom vožnjom do Asiza. U ponedjeljak, 17. listopada, stižemo u Rim. U Rimu ćemo pohoditi 4 velike bazilike, sudjelovati na audijenciji sa Svetim Ocem, obići važna mjesta okupljanja hodočasnika. U petak, 21. listopada, krećemo prema Padovi i natrag prema Hrvatskoj.

Cijena hodočašća je 2.400 kuna ili 318,50 Eura. U cijenu su uključeni: prijevoz turističkim autobusom, ulaznica u katakombe i 4 polupansiona u smještaju Fraterna Domus u Sacrofanu pored Rima. Doplata za jednokrevetnu sobu iznosi 88 Eura.

Svaki hodočasnik neka si izvadi europsku karticu zdravstvenog osiguranja (EKZO), kako se ne bi trebalo uzimati putno osiguranje. Izdavanje te iskaznice je besplatno. Karticu možete izvaditi u regionalnom uredu ili područnoj službi HZZO-a, ili pak podnijeti zahtjev putem sustava e-Građani.

Prijaviti se možete do 15. rujna 2022. godine u svojim župama ili izravno u Biskupski ordinarijat putem elektroničke pošte: tajnik@biskupija-varazdinska.hr. Uz prijavu traži se plaćanje akontacije u iznosu od 50 % cijene aranžmana (1.200 kuna) vlastitom župniku u gotovini ili kod prijave u Biskupski ordinarijat na IBAN: HR8323600001101733121 s naznakom – ZA HODOČAŠĆE U RIM uz IME I PREZIME uplatitelja.

Prilikom prijave potrebno je navesti sljedeće podatke: Ime i prezime, datum rođenja, broj osobne iskaznice ili putovnice, župa, adresa stanovanja, broj mobitela, e-mail adresa.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020