Sveta misa u kapeli Majke Božje Žalosne

Blagdan Blažene Djevice Marije Žalosne proslavljen je u kapeli u polju u nedjelju 19. rujna 2021. godine. Svetu misu u 11 sati predvodio je župnik vlč. Tomislav Leskovar. Tradicionalno se sveta misa u ovoj kapeli na blagdan Blažene Djevice Marije Žalosne prikazuje za sve poginule hrvatske vojnike u svim ratovima. Tako su se i ove godine oko Majke Božje Žalosne okupili mnogi vjernici kako bi prikazali svoje boli, a pogotovo svoje boli prikazuju obitelji poginulih hrvatskih branitelja. Istodobno moramo biti svjesni da svojim grijesima kao mačevima probijamo Bezgrješno Srce Blažene Djevice Marije.

Kapela Majke Božje od Sedam Žalosti u polju na putu između Đurđevca i Mičetinca sagrađena je 1889. godine, a u njoj se nalazi skulptura koja prikazuje oplakivanje Krista i Mariju sa sedam mačeva zabodenih u srce. Stoga su mnoge majke koje su u ratovima izgubile svoje najmilije pronalazile utjehu u ovoj kapeli i tražile zagovor Majke Božje Žalosne. Svake godine ondje se tradicionalno okupljaju vjernici na svetoj misi za vojnike poginule u svim ratovima. Tako je bilo i ove godine, a nadamo se da će se tradicija i ubuduće nastaviti.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020