Sakrament svete potvrde 2021.

Dana 12. lipnja, u subotu, u našoj je Župi proslavljeno primanje sakramenta kršćanske punoljetnosti ili zrelosti. Sakrament svete potvrde po rukama biskupova izaslanika preč. Anđelka Košćaka primilo je 73 krizmanika. Preč. Anđelko u svojoj se propovijedi osvrnuo na evanđeoski prizor u kojem Isus u svom rodnom selu Nazaretu održava svoj prvi govor i tako započinje svoje mesijansko djelovanje. Potaknuo je ovogodišnje krizmanike da si toga, pa i svakog drugog dana odvažno posvješćuju ono što je i sâm Isus rekao i proglasio: „Duh Gospodnji na meni je!“ Krizmanici su svog krizmatelja pozdravili na početku i na kraju misnog slavlja, nakon čega je krizmatelj uputio svoju riječ zahvale, ali i pohvale upućene zboru mladih koji je cijelo misno slavlje animirao prigodnim duhovnim i radosnim pjesmama…

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020