Proslavljeno proštenje i dani zahvale u Mičetincu

Pecivo, kifla, buhtla, pogača,
kolač od maka, diganka od rogača.
Sve je to naš kruh,
on jača naše tijelo i njeguje naš duh.

Recitacijama, pjesmama i zahvalom Gospodinu za kruh svagdašnji, u nedjelju 8. listopada 2017., misnim slavljem u kapelici Anđela čuvara i Ivana Krstitelja u Mičetincu obilježen je Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Također, na isti dan je obilježeno i proštenje Anđela čuvara. Učenici Područne škole Mičetinac su recitirali pjesme o kruhu i prinosili darove na blagoslov: kruh i žito, voće, povrće, vodu i križ, zemlju, med, cvijeće te grožđe i vino. Njihove majke su napravile ukusne kolače kojima su poslije mise svi mještani  bili počašćeni. Učenici i njihove majke su bili odjeveni u narodne nošnje te su tako dodatno uljepšali misno slavlje koje je predvodio đurđevački župnik vlč. Marko Rac. On je istaknuo da u dječjoj iskrenoj riječi možemo prepoznati snagu vjere u Svevišnjega.

Ovim putem velika zahvala svim sudionicima na trudu i pomoći.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020