Održana treća radionica za djecu

U subotu, 2. prosinca  2017., u 11:30 sati u župnoj dvorani održana je treća radionica za djecu od prvog do osmog razreda na temu „Došašće u našim obiteljima“. Radionicu su predvodili roditelji, nastavnici, odgojitelji, vjeroučitelji i animatori iz naše župe.

Na početku susreta župnik Marko Rac je pozdravio 80-ero djece uvodnom molitvom i pozdravom blagoslovio naše druženje, te uveo kroz kratku motivaciju u naš treći susret. Djeca podijeljena u tri dobne skupine izrađivala su plakate na temu adventa, sadili su pšenicu, a najmanji su izrađivali kartonske adventske vjenčiće i bojali adventske vijence  koje su ponijeli svojim kućama i na taj način su se uveli u Adventsko liturgijsko razdoblje u kojem se svi zajedno pripremamo za Isusov dolazak. Jedna skupina djece izrađivala je i Božićne čestitke te božićni nakit koje će se prodavati u župnoj Crkvi od ove nedjelje.

Na kraju radionice djecu je razveselio dolazak Sv.  Nikole koje je  80 – ero  djece darivao sa prigodnim poklonima.

Susret je završio uz sportsko – rekreativne sadržaje, okrepu i molitvu  oko 13. sati.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020