Obilježen blagdan Blažene Djevice Marije Fatimske

Blagdan Blažene Djevice Marije Fatimske svečano je proslavljen u župnoj crkvi svetog Jurja u Đurđevcu 13. svibnja ove godine. Tom prigodom je kip Majke Božje Fatimske koji se nalazi u podnožju naše župne crkve postavljen ispred glavnog oltara. Pred kipom ukrašenim cvijećem i svijećama ovogodišnji prvopričesnici predvodili su molitvu krunice kao što to sa svojim vjeroučiteljem gospodinom Brankom Maznikom. Misno slavlje predvodio je župnik vlč. Marko Rac koji je u nadahnutoj propovijedi podsjetio na važnost ukazanja Majke Božje malenim pastirima Luciji, Franji i Jacinti u portugalskom mjestu Fatimi u jeku Prvog svjetskog rata 1917. godine. Marijine poruke aktualne su i danas: poziv na redovitu molitvu krunice, pokoru i obraćenje na dobro. U tome nam primjer može biti i blagopokojni papa sveti Ivan Pavao II. koji je na sam blagdan Majke Božje Fatimske 1981. godine doživio atentat koji je preživio (u znak zahvale BDM Fatimskoj dao je metak ugraditi u Njezinu krunu). Po završetku Misnog slavlja pred kipom Majke Božje Fatimske izmolili smo molitvu kojom su čitava naša župa, svi potrebiti, naša domovina i čitav svijet stavljeni pod Njezinu moćnu zaštitu i zagovor.

Autor fotografija: gospodin Marijan Slunjski

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020