Mješoviti zbor Georgius održao koncert božićnih skladbi

U nedjelju, 6. siječnja 2019. godine na blagdan Tri kralja mješoviti zbor Georgius župe sv. Jurja Mučenika iz Đurđevca održao je koncert božićnih skladbi. Uz tradicijske božićne zborske skladbe, na repertoaru su se našle i božićne skladbe zaboravljenog đurđevačkog skladatelja i orguljaša s početka 20. st. Franje Glada. Pod ravnanjem voditeljice i dirigentice zbora dr. sc. Ivane Senjan, uz zbor je nastupio i komorni ansambl učenika instrumentalista Umjetničke škole „Fortunat Pintarić“, solistice Marta Ređep i Petra Cik te klavirist prof. Josip Kapitanić. Gosti koncerta bili su mješoviti zbor Alojzijevci, župe bl. Alojzija Stepinca, sa svojim voditeljem vlč. Mirom Dencem i orguljašem Alenom Kvaternikom. Koncert je završio skladbom Narodi nam se u zajedničkoj izvedbi 70-ak pjevača i svirača.

 

 

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020