U dijelu Đurđevcu koji se naziva Brvci (današnja Ulica Đure Basaričeka) podignuta je kapela posvećena svetoj djevici Rozaliji. Današnja kapela sagrađena je 1925. godine na mjestu prijašnje drvene kapele oko koje je bilo groblje koje se koristilo do kraja 18. stoljeća. Čini se da je ta stara kapela prije bila posvećena sv. Jurju (jer je župna crkva u Đurđevcu do 1824. godine bila po patronatom Blažene Djevice Marije od Navještenja). Svete mise u ovoj kapeli slave se na blagdan svete Rozalije (4. rujna) i na blagdan svetog Roka (16. kolovoza).
Nakon izgradnje kapele na Staru godinu 1925. ispred kapele su posađene lipe u spomenu na proslavu tisućite godišnjice Hrvatskog kraljevstva. Oko kapele postavljena je žičana ograda i izgrađen je betonski prilaz. Kapela je obnovljena 1968. godine, kada je iznutra i izvana nanovo ožbukana. Posljednja obnova unutrašnjosti kapele izvedena je u ljeto 2013. godine kada je obnovljena žbuka, unutrašnjost je nanovo obojena i popravljena je stolarija.
Inventar kapele čine tri barokna oltara koji su se nalazili i u prijašnjim drvenim kapelama. Glasno je oltar svete djevice Rozalije na kojem se nalazi njezina slika, a sa strane su kipovi svetih djevica i mučenica Lucije i Apolonije. U gornjem dijelu oltara nalaze se skulpture koje prikazuju Raspeće s kipovima raspetog Krista, Blažene Djevice Marije i svetog apostola i evanđelista Ivana. Bogata dekoracija oltara je u lošem stanju, a restaurirana je samo slika svete Rozalije.
[gallery_bank type=”images” format=”thumbnail” title=”false” desc=”false” responsive=”true” special_effect=”overlay_fade-black” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”6″]
Pokrajnji oltari su također od njih. Na oltaru svetog Ivana Krstitelja je slika s prizorom Isusovog krštenja u donjem dijelu, a u gornjem je slika Uznesenja Marijina na Nebo. Na oltaru svetog priznavaoca Roka se uz sliku tog sveca nalaze i kipovi svetog crkvenog naučitelja Jeronima i svetog biskupa Nikole. Oba oltara su oštećeni i zahtijevaju obnovu.
Štovanje svete djevice Rozalije imalo je značajan utjecaj na svakodnevni život Đurđevčana u prošlosti. Jedan od tragova nalazimo proučavajući fond najčešćih ženskih imena koje su Đurđevčani davali djevojčicama pri krštenju tijekom 18. stoljeća. Ime Rozalija je među 10 najčešćih ženskih imena. To bismo mogli objasniti utjecajem svete Rozalije čija kapela postoji u Đurđevcu i u kojoj se nalazi vrijedna slika iz prve polovice 18. stoljeća koja prikazuje smrt te svetice čiji se blagdan slavi 4. rujna. To je vjerojatno potaknulo nešto češće nadijevanje tog imena djevojčicama u Đurđevcu.