Korizmeni susret svećenika

U četvrtak, 14. ožujka 2019., naša je župa bila domaćin svećeničkog susreta Varaždinske biskupije u zajedništvu s našim biskupom monsinjorom Josipom Mrzljakom. To je korizmeni susret svećenika po arhiđakonatima (pokrajinama) biskupije. Naša biskupija ima 3 arhiđakonata, a naša župa pripada Podravskom arhiđakonatu čiji je susret ove godine bio kod nas u Đurđevcu. Bilo je prisutno 40-ak svećenika našeg arhiđakonata u zajedništvu s našim arhiđakonom Mirkom Horvatićem i ocem biskupom Josipom. Susret je započeo u 10:00 sati u župnoj dvorani, a u 12:00 sati je bila Sveta misa kojoj su, osim svećenika, prisustvovali i vjernici. Otac biskup svima je uputio pastirsku riječ poticaja i ohrabrenja u ovom korizmenom vremenu. Susret je završio zajedničkim objedom za svećenike u župnoj dvorani. Zahvaljujemo svim župljanima koji su pomogli u pripremi ovog susreta!

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020