Izlet zajednice mladih u Voćin

U ponedjeljak, 2. kolovoza, zajednica mladih naše Župe organizirala je izlet u Voćin, poznato marijansko svetište Požeške biskupije, i na Papuk. U Voćinu nas je toplo dočekao i primio župnik vlč. Ivan Ereiz koji nas je upoznao s poviješću, vrijednošću i značenjem ovog slavonskog Svetišta. Nakon zajedničkog euharistijskog slavlja, na kojem smo bili pozvani da promislimo o svojim najdubljim strahovima, uputili smo se u Park prirode na Papuku, točnije na odmorište Jankovac. Šetajući poučnom stazom, stigli smo do slapa kod kojeg smo kratko zastali, napuhali balone i na njima jednom ili dvjema riječima opisali svoj najdublji strah. Šetajući posljednjim dijelom poučne staze, u tišini smo razmišljali kako bismo i kojim riječima opisali svoj strah i podijelili ga s drugim članovima grupe. Jednom kad smo se ponovo našli u odmorištu Jankovac, sjeli smo u krug i svaki je imao priliku progovoriti o svom strahu i otkriti kako strahovi nisu samo zapreka, nego i prilika da se povežemo jedni s drugima, što smo zorno prikazali i prigodnom i opuštajućom igrom. Nakon što smo pročitali i posljednji evanđeoski odlomak o Petrovom strahu i Isusovoj moći da taj strah ukloni, ohrabrili smo se i probušili balone sa svojim strahovima slikovito pokazujući da smo odlučni predati svoje strahove u Isusove ruke. Nakon tog duhovno-rekreativnog dijela i nakon večere, proveli smo nekoliko zabavnih trenutaka u odbojci i nogometu. Na kraju doduše kratkog, ali inspirativnog i bogatog dana, na povratku kući smo igrom i pjesmom slavili i zahvalili Gospodinu koji uklanja naše strahove ili ih barem dobro i mudro koristi da nas poveže u svoju Crkvu – zajednicu onih koji se boje, ali i koji znaju tko je veći od njihovih strahova…

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020