Izlet malog dječjeg crkvenog zbora u Lužnicu

Mali dječji crkveni zbor je na najljepši mogući način obilježio Dan nezavisnosti, 8.listopada. Naime, djeca su bila na nagradnom izletu u dvorcu Lužnica, kraj Zaprešića. Mnogi znaju taj dvorac po seriji ” Vatre ivanjske ” , ali to nije sve. Dvorcem nas je provela sestra Berislava i na zanimljiv način kroz niz kviz pitanja upoznala nas s poviješću i zanimljivostima ovog velebnog zdanja koje je godinama bilo u vlasništvu plemenitaške obitelji Rauch. Nakon razgleda dvorca djeca su uživala u finom ručku u restoranu dvorca. Popodne smo proveli u šetnji parkom i oko jezera,a posebno je bila zanimljiva radionica izrade krunica narukvica koju je vodila sestra Tea. Nakon zahtjevne radionice opustili smo se gledajući poučni crtić o prvim kršćanima.  U kasnim popodnevnim satima smo se vratili svi sretni i raspjevani kućama. Unatoč kiši ništa nam nije moglo pokvariti raspoloženje jer je dragi Bog uvijek uz nas.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020