Izlet dječjeg crkvenog zbora

U subotu, 2.rujna 2017., dječji crkveni zbor župe svetog Jurja je bio na nagradnom izletu u pratnji župnika Marka Raca. Posjetili smo Muzej krapinskih neandertalaca gdje smo vidjeli i čuli puno zanimljivosti. Nakon muzeja smo se zaputili prema Trškom Vrhu, svetištu Majke Božje Jeruzalemske. U predivnoj baroknoj crkvici iz 18.stoljeća  prepunoj prekrasnih fresaka, Majku Božju smo počastili molitvom i pjevanjem. Nakon posjeta smo u dobrom raspoloženju krenuli prema Lepoglavi i muzeju svjetski poznate lepoglavske čipke gdje smo prisustvovali prezentaciji njezine izrade. Poslije muzeja smo posjetili velebnu pavlinsku crkvu Bezgrešnog začeća blažene Djevice Marije u kojoj nam je vrlo zanimljivo predavanje održao tamošnji kapelan Branko Horvat. Puni lijepih dojmova i osvježeni divotama naše nam prelijepe Hrvatske, krenuli smo našim kućama. Zahvaljujemo našem dragom župniku na ovom izletu i veselimo se novim susretima.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020