HOLYWIN – Bdijenje uoči svetkovine Svih svetih

U subotu – posljednjeg, 31. dana mjeseca listopada – župljanima se od 17:00 sati pružila prilika za svetu ispovijed kao svojevrsna duhovna priprava za svima nam dragu i značajnu svetkovinu Svih svetih i Dušni dan. Nakon svete Mise u 18:00 sati, u župnoj je crkvi održan i duhovni program i bdijenje koje je u posljednje vrijeme postalo poznato i kao „Holywin“ (s engleskog prevedeno znači: „Svetost pobjeđuje!“) što označava kršćansku alternativu previše uvriježenoj i konzumerističkoj američkoj „Noći vještica“ ili Halloween-u. Program je najprije započeo s tzv. Službom riječi u kojoj se navijestila Božja riječ sutrašnje svetkovine te se zatim nastavilo s upoznavanjem i razmišljanjem o prekratkom, ali vrlo plodonosnom životu novoproglašenog blaženika Crkve Carla Acutisa. Nakon toga je uslijedilo klanjanje koje su čitanjem meditacija i dirljivim pjevanjem animirali mladi naše župe, a kroz cijelo vrijeme molitve i dalje je postojala mogućnost za ispovijed. Na kraju ovakvog slavlja koje je svima prisutnima uljepšalo večer, mladi su podijelili sličice s likovima poznatih svetaca i njihovim još poznatijim mislima – sve to kako bi nam se osvijestio kršćanski poziv na osobnu i zajedničku svetost!

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020