Gostovanje Zbora mladih „Maranatha“ iz Zagreba

Još nije prošlo ni puna dva mjeseca od osnivanja Zbora mladih „Iuventus Christi“ u Đurđevcu, a već im u goste dolazi Zbor mladih „Maranatha“ iz zagrebačkog kvarta Špansko. Zagrepčani su stigli u Đurđevac u nedjelju 3. svibnja kako bi upoznali naš grad, župu, sudjelovali na Misnom slavlju i zajedno s domaćinima održali kratki nastup.

„Maranatha“ je župni zbor mladih Župe Blažene Djevice Marije Žalosne Špansko iz Zagreba koji okuplja srednjoškolce, studente i radničku mladež. Voditelj zbora Matija Škvorc u Đurđevac je u nedjelju doveo 25 članova zbora. Poslijepodnevne sate su iskoristili kako bi s domaćinima posjetili utvrdu Stari grad, Đurđevečke peske i razgledali središte grada. Nakon upoznavanja naše župne crkve i upjevavanja svojim su pjevanjem animirali večernju svetu Misu u 19 sati koju je predvodio đurđevački župni vikar vlč. Marijan Kovačić. Nakon svete Mise svojim su nastupom koncert započeli članovi našeg Zbora mladih „Iuventus Christi“ koji su izveli tri pjesme: „O dođite s hvalama pred Gospoda“, „Sva moja nada si ti“ i „Now let us sing“. Voditeljica zbora prof. Ivana Senjan pratila je zbor na flauti, Dominik Hodalić na violini, Luka Rasinec na klaviru, Ivan Škurdija na gitari, a Maja Peroković na udaraljkama. S repertoarom od pet pjesama nastupili su gosti iz Zagreba pod vodstvom prof. Matije Škvorca te uz pratnju klavirista Mate Matoševića, flautistice i udaraljkaša. Posljednju pjesmu „Velik si“ zajedno su izveli zborovi „Maranatha“ i „Iuventus Christi“. Potpuno ispunjena crkva bila je do suza ganuta lijepim duhovnim pjesmama koje su izveli zborovi mladih. Zadovoljstvo sudjelovanjem na Misnom slavlju, zajedničkim nastupom i ugodno provedenim danom osjećalo se i na strani gostiju i na strani domaćina. Zajedničko druženje nastavilo se u Pastoralnoj dvorani na župnom dvoru uz domjenak i veselicu.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020