Godišnje klanjanje ili klečanje

Prvoga dana u mjesecu kolovozu u našoj se Župi održava godišnje klanjanje ili klečanje. Nakon župne Mise u 10:00 sati, Presveti Oltarski Sakrament – za koji je Isus rekao da je „Kruh života“ – izložen je na štovanje cijelo poslijepodne sve do Mise u 19:00 sati. Dio su klanjanja od 18:00 sati pa do večernje Mise sviranjem, pjesmom i razmatranjima animirali mladi naše Župe, kao i večernju Misu na kojoj smo razmatrali o svetoj Hostiji kao o božanskoj „tableti“ i božanskom lijeku za našu nedostojnost, nevjernost i nečistoću, pa i za naš grijeh. Ljepoti tog dana svakako su još doprinijeli i naš mješoviti zbor, svojim uređenjem oltara naša sakristanka i njeni suradnici, naši ministranti, pa i svaki župljanin koji je u crkvu svratio pozdraviti i biti sa svojim božanskim Spasiteljem i Prijateljem…

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020