Druženje župljana nakon svete mise

Došašće je vrijeme u crkvenoj godini kad se kršćani intenzivnije pripravljaju na svetkovinu Božića. Vrijeme došašća nije toliko obilježeno pokorom, koliko više radosnim i povjerljivim očekivanjem. U našoj župi, već drugu godinu za redom, svaku subotu, nakon slavljenja Svete mise zornice, u župnoj dvorani organizirano je druženje za sve župljane. Uz topli čaj, kuhano vino, kolače i peciva, župljani su imali priliku, zajedno sa svećenicima, razbuditi se, razgovarati i širiti zajedništvo. U ovom predblagdanskom ozračju, dok oko sebe vidimo okićene ulice, trgove i kuće, ne smijemo izostaviti naša srca i duše. Nastojimo ih kititi zajedništvom, prijateljstvom, dobrotom, međusobnim poštovanjem i razumijevanjem. Ovim putem zahvaljujemo svima koji su sudjelovali, ili na bilo koji način pomogli u pripremama oko druženja, kao i svima Vama koji ste odvojili svoje vrijeme i svojom prisutnošću uljepšali subotnja jutra.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020