Dan zajednice Vjera i Svjetlo

Na blagdan Svijećnice tradicionalno se obilježava dan zajednice Vjera i Svjetlo koja djeluje i u Đurđevcu. Na današnjem slavlju su nam se pridružili gosti zajednice iz Koprivnice i Virovitice. Svečanu Svetu misu predvodio je župnik vlč. Marko Rac. Uz njega su koncelebrirali naš župni vikar vlč. Mario Kaniški i vlč. Krunoslav Milovec, župnik iz Novog Virja. Misi je prisustvovao i duhovnik zajednice fra Ivan Široki. Članovi zajednice su oživjeli Evanđelje, gdje su scenski prikazali kako su četrdeset dana poslije rođenja roditelji odveli Isusa u Hram, te su na taj način još više približili blagdan župljanima. Nakon Svete mise su nastavili s druženjem u dvorani.

Zajednica Vjera i Svjetlo je međunarodni pokret koji je nastao kako bi se osobama s teškoćama u razvoju/intelektualnim teškoćama  i njihovim obiteljima omogućila što veća i bolja integracija podrška, sklapanje prijateljstva, te njihovo prihvaćanje kao cjelovitih osoba, Božjeg djeteta i duhovne osobe koju neće spriječiti njezina teškoća u odnosu sa i prema Bogu.

Fotografije: Dušan Tončić

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020