Dan zahvalnosti za kruh i plodove zemlje u Osnovnoj školi Đurđevac

Danas smo proslavili Dan zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. Dan zahvalnosti je posebno posvećen zahvaljivanju za plodove zemlje koji su tijekom ljeta i jeseni prikupljeni. I mi se imamo priliku prisjetiti da sve ono što imamo potječe od darova kojima je Bog obdario našu zemlju i koje nam je povjerio da ih čuvamo i da od njih živimo i s njima i sami sudjelujemo u Njegovu djelu stvaranja. Program su pripremili učenici matične škole i Odjela za učenike s teškoćama u razvoju, koji su recitirali i čitali, a glazbeni dio odradili su učenici trećih i četvrtih razreda i članovi školskoga zbora. Na kraju svečanosti na zahvalnost nas je potaknuo i naš novi kapelan, velečasni Petar Krašek, koji je blagoslovio darove koje su pripremile vrijedne ruke roditelja, baka i djedova naših učenika. Prije i nakon blagoslova učenici su darove blagovali u svojim učionicama, a župnik Tomislav i kapelan Petar su blagovali s nama u našoj školskoj kuhinji.

Hvala svim učiteljicama i učiteljima koji su sudjelovali u pripremi današnje svečanosti.

Vjeroučitelj Branko

Preuzeto: https://www.os-djurdjevac.hr/dan-zahvalnosti-za-kruh-i-plodove-zemlje-4/

 

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020