Cjelovečernji koncert muškog okteta „Sveti Juraj“

Dana 6. siječnja, na blagdan Tri kralja u crkvi sv. Jurja u Đurđevcu u 19.00h održan je cjelovečernji koncert muškog okteta „Sveti Juraj“. Koncert je organizirala župa sv. Jurja mučenika Đurđevac, na čelu sa župnikom, velečasnim Markom Racom. Gost koncerta je bio zbor mladih „Anastasis“ iz Sesvetskog Kraljevca koji je izveo nekoliko sakralnih skladbi različitih stilova, a voditeljica zbora je Ivana Mežnarić. U prepunoj crkvi oktet se predstavio sa 10 skladbi koje predstavljaju zborske i klapske obrade hrvatskih narodnih napjeva i skladbe skladane u duhu hrvatske baštine.

Članovi okteta Marijan, Mihael, Tomislav, Matija, Mario, Ivan, Dario i Marko, sa voditeljicom Ivanom Matkov, magistrom glazbene pedagogije i sakralne glazbe – zborskog dirigiranja su svojim višeglasnim pjevanjem oduševili mnogobrojnu publiku koja je došla podržati rad ovog specifičnog vokalnog sastava.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020