Cjelovečernji koncert muškog okteta „Sveti Juraj“

„Kroz glazbu dolazimo bliže Gospodinu nego kroz vjerojatno ijednu drugu stvar osim molitve.“ (J. Rebuen Clark)

6. siječnja 2017. godine, na blagdan Sveta Tri kralja ili Bogojavljenje u našoj župnoj crkvi održan je cjelovečernji koncert muškog okteta „Sveti Juraj“ čija voditeljica je Ivana Matkov, magistrica glazbene pedagogije. Gost koncerta bio je četveroglasni ženski zbor „Vox feminae“ iz Bjelovara pod ravnanjem cijenjenog bjelovarskog profesora glazbe, gospodina Ivana Mihajlovića.

Muški oktet „Sveti Juraj“ počastio nas je sljedećim skladbama: „Dobar večer, dobri ljudi“, „O Sveta tri kralja“, „Tri kralja jahahu“, „Preveliku radost“, „O kakva to svetlost“, „Zdravo budi mladi kralju“, „O pastiri čudo novo“, „Radost svijetu svom (Joy to the World), „Majko riči tvoje blage“  te prekrasnom klapskom pjesmom „Croatio iz duše te ljubim“ u kojoj je solist bilo Mihael Lach.

Ženski zbor „Vox feminae“ nastupio je s osam skladbi: „Ave Maria“, „U to vrijeme godišta“, „Panis Angelicus“, „Svim na zemlji“, „Stille Nacht“, „Kyrie Eleison“, „Velik si“ i „Gloria in excelsis Deo“.

Nakon divnih izvedbi, govorom zahvale se obratio župnik, vlč. Marko Rac koji je također član muškog vokalnog sastava. Nakon zahvale, muški oktet i ženski zbor, zajedno s župljanima, gromko su zapjevali svima poznatu pjesmu „Narodi nam se“ te na taj način završili koncert.

Ovim putem još jednom zahvaljujemo muškom vokalnom sastavu „Sveti Juraj“ i voditeljici Ivani Matkov, ženskom zboru „Vox feminae“ i voditelju Ivanu Mihajloviću te svima vama, dragi župljani, koji ste svojom prisutnošću podržali njihove izvedbe koje su marljivo uvježbavali i zajedno s njima u pjesmi i radosti završili blagdansko vrijeme.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020