BLAGOSLOV OBITELJI 2023-24. GODINE

NEMOJMO SE BOJATI OTVORITI KRISTU VRATA SVOGA ŽIVOTA, SVOJIH OBITELJI!“ (sv. Ivan Pavao II)

Što je Božić? Vjerujem da bi velika većina odgovorila da je Božić dan kada se rodio Isus Krist, Sin Božji. Slavimo ga svake godine 25 prosinca. Neki bi nadodali da se od toga događaja broje godine. A neki bi možda rekli kako je sve to samo izmišljena priča ili bajka. Kako god bilo danas smo bombardirani s toliko različitih poruka i reklama za Božić koje nas samo zbunjuju i udaljuju od pravog odgovora.

Što je Božić? Sv. Ivan kaže: Bog je Ljubav. Dakle, maleni Bog – Božić je Ljubav. Bog toliko ljubi čovjeka da mu šalje svoga Sina. Bogu nismo nevažni. On ti govori: „Iako si se udaljio od mene, ja neću od tebe. Ja ću te tražiti sve dok te ne nađem. Kao i Adama. Adame, gdje si? Unatoč grijehu, ja ću te ljubiti. Jer, stvoren si za Mene. Ne samo da sam jednom došao, dolazim ti svakodnevno. Po Euharistiji, darujem ti se u pričesti.“ Pravi odgovor krije se u Ljubavi po kojoj je vječni Bog postao čovjekom i učinio nas svojom djecom. I zato „nemojmo se bojati otvoriti Kristu vrata svoga života.“ Neka se Božić nastani u svakome osobno, u našim obiteljima, u našoj župi, u našem hrvatskom narodu.

Sretan Vam i blagoslovljen Božić!

Tomislav, župnik i Josip, župni vikar

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020