Blagdanski koncert zborova župe sv. Jurja Đurđevac

Kroz glazbu dolazimo bliže Gospodinu nego kroz vjerojatno ijednu drugu stvar osim molitve.“

(J. Reuben Clark)

Na blagdan Bogojavljenja ili Sveta tri kralja, nakon svečane večernje Svete mise, održan je blagdanski koncert četiriju zborova župe Sv. Jurja – Muški vokalni sastav „Sveti Juraj“ pod vodstvom Ivane Matkov, Dječji zbor pod vodstvom Marije Vinković i Marine Pejić, Mješoviti župni zbor također pod vodstvom i orguljskom pratnjom Ivane Matkov te Zbor mladih „Iuventus Christi“ pod vodstvom maestre Ivane Senjan. Koncert je otvorio Muški vokalni sastav „Sveti Juraj“ koji su župljane počastili sljedećim izvedbama: „O Sveta tri kralja“, „Zdravo budi, mladi Kralju“ i „Radost svijetu svom“ u obradama Ivane Matkov, te narodnom pjesmom „Preveliku radost“. Nakon njih je nastupio Dječji zbor sa pjesmama „Nek moje srce budu jasle“, „Budimo radosni“, i „Maleni Isuse“ uz klavirsku pratnju Marije Vinković, Adelu Babec na flauti, Sebastiana Ivana Pejića na tamburi te solo tercet koji čine Ema Lovrak, Mihaela Zrnić i Marta Ređep. Mješoviti župni zbor nastupio je sa skladbama „Pastorale“, „Gloria“, „Transeamus usque Betlehem“ i „Pastirče iz Betlehema“ uz orguljsku pratnju voditeljice zbora, Ivane Matkov. Najmlađi zbor župe, zbor mladih „Iuventus Christi“ nastupio je sa pjesmama „Tri kralja jahahu“, „O pastiri čudo novo“, i „U to vrijeme godišta“ u obradama maestre Ivane Senjan, te crnačkom duhovnom pjesmom „Amen, Mary had a baby“ uz klavirsku pratnju Luke Rasinca, Dominika Hodalića na violini, Ivana Škurdije na gitari i Maje Peroković na udaraljkama te soliste Ines Jagar, Nevena Rasinca i Mihaela Lacha. Nakon kratkog govora župnika, vlč. Marka Raca, u kojem je zahvalio zborovima na suradnji i predanost župi kroz čitavu godinu te pozvao župljane da se priključe kojem od zborova, sva četiri zbora izvela su zajedničku skladbu „Narodi nam se“ uz orguljsku pratnju Ivane Matkov. Iako je koncertom na neki način zaokruženo blagdansko razdoblje, nikako ne smijemo ostaviti po strani i umanjiti međusobno pomaganje i poštovanje i širenje mira i ljubavi jedni prema drugima, već ih nastojati usavršavati tijekom cijele godine.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020