Radovi u župnoj crkvi

Kroz nekoliko godina sustavno obnavljamo unutrašnjost župne crkve te smo do sada temeljito obnovili i sanirali dotrajale dijelove krovišta, dio stolarije, pokrajnju (zimsku) kapelu, sakristiju, pjevački kor, zamijenili kompletne električne instalacije i rasvjetna tijela; a u jesen 2019. godine započeli smo sa sanacijom poda te smo do kraja 2019. uspjeli izvesti prvu fazu radova na sanaciji poda i pritom napraviti i podno grijanje po cijeloj crkvi, koje će sada biti prilagođeno grijanju čitavog prostora crkve. Isto tako i pod će od sada biti prilagođen svima, posebice starima, nemoćnima i bolesnima. Sve ove radove u iznosu preko milijun kuna smo uspjeli izvršiti uz pomoć Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, našega Grada Đurđevca te samih vjernika i mnogih donatora.

Naime, što se tiče ovih posljednjih spomenutih radova, župa sv. Jurja u suradnji s Gradom Đurđevcom prijavila je projekt te osigurala sredstva Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU putem javnog poziva na prijavu na Program za ulaganja u zajednicu za 2019. godinu. Tim projektom se sanira pod u crkvi sv. Jurja te postavlja novi sustav podnog grijanja. Ovi radovi iznose preko 700.000,00 kuna i u cijelosti su financirani od strane EU fondova i našega grada Đurđevca, čijem Poglavarstvu zahvaljujem na ovoj inicijativi, bez koje ne bi bilo cjelokupnog projekta niti sredstava!

Nakon obnove poda u župnoj crkvi, budući da jedni radovi vežu druge, slijedi bojanje crkve iznutra i postavljanje novih sjedala – klupa – klecala. Iznos ovih radova unutarnjeg uređenja naše crkve koji su pred nama iznosi oko 500.000,00 kuna, a završetak se predviđa do Đurđeva.

MOLIMO ZA STRPLJIVOT I RAZUMIJEVANJE BUDUĆI DA SU U TIJEKU RADOVI KOJI SE IZVODE JEDNOM U 100 GODINA! ISTO TAKO STAVLJAM NA SRCE VAŠ OSJEĆAJ ODGOVORNOSTI I BRIGE ZA NAŠU ŽUPNU CRKVU – u kojoj se okupljamo kao živa Crkva oko našega Gospodina!

Dok još jednom zahvaljujem svima koji ste u ovo zadnje vrijeme darovali za potrebe radova i popravaka na našoj župnoj crkvi, pozivam i ostale da se uključe sa sviješću zajedništva i brige za naše zajedničko dobro!

Kratice biblijskih čitanja dana
ponedjeljak 6.4.
Iz 42, 1-7;
Ps 27,1-3,
13-14;
Iv 12, 1-11
Citat Svetog pisma

1Evo Sluge mojega koga podupirem, mog izabranika, miljenika duše moje.

Na njega sam svoga duha izlio da donosi pravo narodima.

2On ne viče, on ne diže glasa, niti se čuti može po ulicama.

Misao dana
Korizma je bio hod u poniznosti života.
Kulminacija je u Velikom Tjednu,
Muke Kristove, a ove se Korizme
to poistovjetilo i sa mukom, kroz koju prolazi
sav svijeta, a i naša Domovina!
Korizma nije glumljenje problema,
nego prolaz kroz probleme!
Svetac dana
Raspored svetih misa

Prema posljednjim odredbama biskupa i Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske – odgođene su sve Svete mise s narodom. No, Svete mise se ipak slave! Svećenik ih slavi sam – bez sudjelovanja zajednice.

Nedjelja, 05. 04. 2020.
10:00
Ponedjeljak, 06. 04. 2020.
NEMA SVETE MISE
Utorak, 07. 04. 2020.
19:00
Srijeda, 08. 04. 2020.
19:00
Četvrtak, 09. 04. 2020.
19:00
Petak, 10. 04. 2020.
17:00
Subota, 11. 04. 2020.
20:00
Nedjelja, 12. 04. 2020.
10:00
Blok za poruke
Radno vrijeme župnog ureda
UTORAK-PETAK:
08:00 – 10:00

Ponedjeljkom ured ne radi.
Svećenika, osim u uredovno
vrijeme, možete tražiti i poslije
svake Sv. Mise
Kontakt župe
vlč. Marko Rac, župnik
Rkt. Župni ured Sv. Jurja mučenika
S. Radića 5, Đurđevac
Tel/fax: 048/ 813-430
Slika sv. Jurja
Sveci.net