Župnik i župni vikar

Marko Rac

marko_rac…rođen je 10. kolovoza 1984. godine u Koprivnici u obitelji Miroslava Rac i Vesne rođ. Švegović. Nakon završene osmogodišnje škole u Goli, 1999. godine odlazi na školovanje u Zagreb, gdje je završio Nadbiskupsku klasičnu gimnaziju, u sklopu Međubiskupijskog dječačkog sjemeništa na zagrebačkoj Šalati. Nakon mature upisao je Katolički bogoslovni fakultet kao svećenički kandidat na kojem je diplomirao 2009. godine.

Mladu misu slavio je 18. srpnja 2010. u rodnoj Goli, a 24. lipnja u Sesvetskom Kraljevcu. Đakonski pastoralni praktikum od 2. listopada 2009. do 30. svibnja 2010. obavio je u Sesvetskom Kraljevcu, gdje je još tri godine nastavio svoju svećeničku službu kao župni vikar (kapelan). Dekretom varaždinskog biskupa mons. Josipa Mrzljaka od 3. srpnja 2013. godine, imenovan je župnikom župe Sv. Jurja mučenika u Đurđevcu.

Župa svetog Jurja Đurđevac

Izrada: Studeni 2020