Popis sastajanja članova Pastoralnog vijeća

Izabrani vijećnici sastali su se prvi puta uoči javnog predstavljanja župnoj zajednici koje je bilo u nedjelju 15. lipnja 2014. godine. Tada su se međusobno upoznali, zajednički se pomolili i detaljno razmotrili koje su uloge, dužnosti, obveze i prava pastoralnih vijećnika. Dogovoren je protokol predstavljanja i polaganja prisege na nedjeljnoj župnoj svetoj misi. Za tajnicu Vijeća izabrana je gospođa Martina Stanešić.

Prva sjednica Pastoralnog vijeća

Uoči proslave obljetnica Župe svetog Jurja u Đurđevcu održan je izvanredni radni sastanak u prostorima župnog dvora 28. listopada 2014. godine. Tada su podijeljena zaduženja vijećnicima i dogovoreni poslovi oko posljednjih priprema za svečanu proslavu.

Druga sjednica Pastoralnog vijeća

Druga sjednica Župnog pastoralnog vijeća održana je u srijedu 26. studenog 2014. godine s početkom u 19 sati na Župnom dvoru u Đurđevcu. Vijećnici su se sastali nakon završetka dijela događanja u tekućoj pastoralnoj godini, a uoči božićnih blagdana. Zbog toga su se pojavila nova pitanja i novi izazovi koje je trebalo razmotriti, a ujedno i raspraviti o planovima koje se namjerava ostvariti.

Predloženi dnevni red za 2. sjednicu Župnog pastoralnog vijeća:

 1. Molitveni početak
 2. Uvodna riječ župnika
 3. Čitanje i osvrt na Zapisnik s prethodne sjednice.
 4. Osvrt vijećnika na obljetnice Župe svetog Jurja mučenika u Đurđevcu koje smo nedavno svečano proslavili. Tko želi neka podijeli svoj kratki osvrt.
 5. Slavlje ZORNICA u nadolazećem Došašću. Prijedlog: čaj nakon zornice u župnoj dvorani.
 6. Božićne pripreme u crkvi: borovi, jaslice itd.
 7. Blagoslov kuća: što i kako? , nagrada zvonarici itd.
 8. Blagoslov župne kuće na Tri Kralja?
 9. Razno

Treća sjednica Pastoralnog vijeća

Treća sjednica Župnog pastoralnog vijeća održala se u srijedu 4. ožujka 2015. godine s početkom u 19 sati na Župnom dvoru u Đurđevcu. Sjednicu su sazvali župnik i tajnica uoči uskrsnih blagdana i želje za razmatranjem pitanja vezanih uz taj blagdan.

Predložen je sljedeći dnevni red:

 1. Molitveni početak
 2. Uvodna riječ župnika
 3. Čitanje i osvrt na Zapisnik s prethodne sjednice.
 4. Korizma – Križni put po župi.
 5. Vazmeno trodnevlje – Veliki četvrtak – pranje nogu
 6. Proslava župnog blagdana svetog Jurja i Dijamantne mise patra Ivana Fučka
 7. Nova web stranica župe
 8. Razno
Svetac dana
Misao dana
Ako se na me ne oslonite, održat se nećete!

U ono vrijeme: Stane Isus prekoravati gradove u kojima se dogodilo najviše njegovih čudesa, a oni se ne obratiše.


Ne uzdižimo se zato što primamo Riječi Božje. Riječ Gospodnja će nas i prosuđivati, prema našoj vjernosti.
Kratice biblijskih čitanja dana
Iz 7, 1 - 9
Ps 48, 2 - 8
Mt 11, 20 - 24
Raspored svetih misa
Nedjelja, 20. 05. 2018.
09:00 Mičetinac
10:00 
19:00
Ponedjeljak, 21. 05. 2018.
11:00
Utorak, 22. 05. 2018.
19:00
Srijeda, 23. 05. 2018.
 19:00
Četvrtak, 24. 05. 2018.
 19:00
Petak, 25. 05. 2018.
19:00
Subota, 26. 05. 2018.
19:00
Nedjelja, 27. 05. 2018.
09:00
11:00 
19:00
Radno vrijeme župnog ureda
UTORAK I PETAK:
17:00 – 18:00

SRIJEDA I ČETVRTAK:
8:00 – 10:00

Ponedjeljkom ured ne radi.
Svećenika, osim u uredovno
vrijeme, možete tražiti i poslije
svake Sv. Mise
Misao tjedna
Ovotjedno promišljanje započinje naglaskom na Riječ Gospodnju. Riječ koja je upisana u naše srce, na našim je usnama. Ako ju vršimo, ona se oživotvoruje u našim životima i postaje djelotvorna, snažna i ostvarena. Tada i donosi svoj plod. A plod je ljubav, koju pokazujemo i koju živimo, u odnosu prema svojim bližnjima. Strah Gospodnji, strah da nećemo uspjeti ostvariti i živjeti ljubav, koja nam je darovana, početak je mudrosti, koju nam daruje Gospodin. Obratimo se cjelinom svoga života i krenimo za Gospodinom. Oslonimo se na Gospodina ili ćemo propasti. Ne oholimo se, zato što poznajemo Riječ Gospodnju. Ako ju ne živimo, bit će nam još teže, kada dođe konačna prosudba našega života. Ukoliko ne donesemo plod našega života i riječi koju smo slušali, ta će nam riječ biti mjerilo suda. Budimo uvijek svjesni dara, koji nam je Gospodin povjerio, potpuno nezasluženo. Primamo nešto, što nismo mogli ničime zaslužiti ili zaraditi, sve je to dar Gospodnji. Stoga uvijek budimo ponizni pred Gospodinom i jedni pred drugima. Praštajmo ljudima njihove pogreške, ukoliko želimo da i nama bude oprošteno. Ponizno, skromno, u dubokoj svijesti darovanosti, služimo jedni drugima, na njivi Gospodnjoj.
Kontakt župe
vlč. Marko Rac, župnik
Rkt. Župni ured Sv. Jurja mučenika
S. Radića 5, Đurđevac
Tel/fax: 048/ 813-430
Katolički kalendar
R U J A N
1. Sveti Egidije
1. Sveti Lupus iz Sensa
2. Sveti Salomon Leclercq
2. Sveti Vilhelm iz Roskildea
3. Sveti Grgur Veliki
3. Sveti Marin
4. Sveta Rozalija
4. Sveta Ruža iz Viterba
4. Sveti Mojsije
5. Sveta Majka Terezija
5. Sveti Lovro Giustiniani
5. Sveti Boris i Gleb
6. Sveti Zaharija
6. Sveta Bega
7. Sveti Marko Križevčanin
7. Sveti Anastazije (Staš) Solinski
8. Mala Gospa
8. Sveti Sergije I.
9. Sveti Petar Claver
9. Blaženi Frédéric Ozanam
10. Sveti Nikola iz Tolentina
10. Sveta Pulherija
11. Sveti Ivan Gabrijel Perboyre
11. Sveti Pafnucije iz Tebe
12. Ime Marijino
12. Sveti Guido iz Anderlechta
13. Sveti Ivan Zlatousti
13. Sveti Amat
14. Uzvišenje svetoga Križa
14. Sveta Notburga
15. Gospa Žalosna
15. Sveta Katarina Genovska
16. Sveti Kornelije i Ciprijan
16. Sveta Eufemija
17. Sveti Robert Bellarmino
17. Sveta Hildegarda iz Bingena
18. Sveti Josip iz Copertina
18. Sveti Ivan Macías
19. Sveti Januarije
19. Sveta Emilija de Rodat
20. Sveti Andrija Kim Taegon
20. Sveti Eustahije
20. Blažena Marija Terezija od svetog Josipa Tauscher
21. Sveti Matej
21. Sveti Jona, prorok
22. Sveti Toma iz Villanueve
22. Sveti Mauricije i mučenici iz tebanske legije
23. Sveti Lino
23. Sveti Pio iz Pietrelcine
24. Gospa od Otkupljenja
24. Sveti Gerard Sagredo
25. Sveti Nikola von Flüe
25. Sveti Vinko Strambi
26. Sveti Kuzma i Damjan
26. Sveta Terezija Couderc
26. Blaženi Pavao VI
27. Sveti Vinko Paulski
27. Sveti Elzear i blažena Delfina
28. Sveti Vjenceslav
28. Sveti Ivan od Dukle
29. Sveti Mihael, Gabrijel i Rafael
29. Sveti Lovro Ruiz iz Manile
30. Sveti Jeronim
30. Sveti Honorije iz Canterburyja
Slika sv. Jurja
Sveci.net
Blok za poruke